MČR Praha 2017

04.09.2017

Poslední prázdninový víkend patřil společnému Mistrovství sborů dobrovolných hasičů a jednotek hasičských záchranných sborů České republiky v Praze, kam se probojovaly z krajského kola rovněž dalovické hasičky. První soutěžní den byl umístěn do atraktivního prostředí Výstaviště Praha - Holešovice. Zde se prezentovali závodníci ve výstupu na věž. Zároveň bylo na výstavišti mistrovství slavnostně zahájeno za účasti náměstkyně ministra vnitra a primátorky hlavního města Prahy. Druhý a třetí soutěžní den našli hasiči a hasičky zázemí v rozsáhlém sportovním areálu Olymp Centrum sportu MV. Celé Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu proběhlo v nádherné sportovní atmosféře, za horkého letního počasí. Mistrovství se zúčastnilo 33 družstev mužů a 17 družstev žen, to je 500 soutěžících. O cenné kovy bojovalo také 68 jednotlivců v kategorii dorostu a 48 jednotlivců mužů a žen

Naše družstvo paní a dívek nejen z Dalovic, ale složené z různých sborů kraje, si oproti loňskému roku polepšilo výsledky ve všech disciplínách a celkově byl tedy výsledek o jeden stupínek lepší a to patnácté místo. V disciplíně 100 m překážek si nejlépe vedla Štěpánka Horská, která s časem 18:52 skončila na 31.místě z celkového počtu 150 závodnic.

Dalovičtí zástupci, Michal Horňáček a Jiří Tichý, závodili v kategorii mužů v barvách SDH Otročín. Těm se lépe dařilo v požárním útoku než v běžeckých disciplínách. Zde získali páté místo, a to přispělo k celkovému třináctému umístění.

Naše ženy reprezentovaly kraj pravidelně v letech 2006-2010. V loňském roce jsme postoupily na mistrovství do Brna a tak věříme, že tím začala naše další úspěšnější éra. Samozřejmě by se naše účast neobešla bez finančních prostředků, proto bychom rádi poděkovali místním firmám STV centrum, Media a Moyo holding za podporu. Zajímavou perličkou jistě je, že oba karlovarské týmy nejspíš zaujali kameramany letošního mistrovství. Požární útok žen SDH Dalovic byl zaznamenám v reportáži z mistrovství v Událostech na ČT1 a požární útok SDH Otročín pak v reportáži na ČT sport.